Kontakta oss

Om du vill bli medlem, maila eller skriv: Ditt namn, adress, telefon och mailadress och skicka det till blimedlem@lhon.se eller per post till LHON Eye Society, Vasagatan 36, 2 tr, 111 20 Stockholm. När vi fått din ansökan skickar vi ut inbetalningskort, 150 kr årsavgift. Välkommen och tack på förhand.

Söker du någon särskild av LHON Eye Societys kontaktpersoner se nedan.

Ledamöter

Ordförande, Lars Kinnunen
Lars.kinnunen@lhon.se
Tel: +46 70 595 78 56

Félicia Adlersfeld Castillo
felicia.adlersfeld@lhon.se
Tel: +46 73 983 08 85

Helena Lindemark
helena.lindemark@lhon.se
Tel: +46 76 555 74 50

Lukas Jakubov
Lukas.jakubov@gmail.com
Tel: +46 73-999 08 55

Anne-Matte Arntzen
Annemette.arntzen@lhon.se

Fredrik Lindemark Guzmán
fredrik.guzman@lhon.se
Tel: +46 70 782 99 18

Suppleanter

Andreas Andersson
andreas.andersson@lhon.se
Tel: +46 70 835 04 41

Helena Stefansson
helena.stefansson@lhon.se
Tel: +46 70 670 36 70

Jourhavande LHON-terapeut

Agneta Löwenring Beck

Jourhavande LHON-terapeut, professionell samtalsterapeut med LHON-diagnos. Alla medlemmar och anhöriga under kan kontakta Agneta för ett förutsättningslöst och kostnadsfritt samtal. Under sträng sekretess kan du göra detta som ett komplement till syncentralens kurator eller andra professionella insatser.

Telefon: +46 70 885 64 15
E-post: a.lowenring-beck@lhon.se

Agneta Löwenring Beck nås lättast måndagar 19.30-20.30. Andra tider går också bra att ringa och om Agneta inte svarar lämna meddelande så ringer hon upp dig.

Skicka mail till oss

Fyll i formuläret nedan, så hör vi av oss inom kort.

3 + 4 = ?

Adress

LHON Eye Society

Vasagatan 36, 2 tr

111 20 Stockholm

Vår kanal på YouTube

Vi har ett antal producerade intervjuer och filmer som tagits fram i olika sammanhang. När vi släpper nya videoklipp så publicerar vi dem på vår YouTube-kanal. Prenumerera gärna på kanalen så får du uppdateringar när nya videofilmer blir tillgängliga.

Vår YouTube-kanal

Om integritet

Vi på LHON Eye Society respekterar din integritet. När du besöker vår hemsida samlar denna automatiskt in viss information från din dator.

Läs denna integritetspolicy här